okulEvrak okul Otamasyon Sistemi (okulEvrak Olarak Anılacaktır) ÜYELİK ve SÖZLEŞMESİ

İşbu Üyelik sözleşmesi site kurallarını düzenlemekte olup bu sözleşme kabul edilmeden siteye Üye olmak mümkün değildir. İşbu Üyelik sözleşmesi ile, aşağıda belirtilen site kullanım kurallarına uyacağınızı kabul ve taahhüt etmiş olacağınızdan dikkatle okunması gerekmektedir. Bu aşamayı geçmeniz hali aşağıdaki maddeleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.

1.GİRİŞ

Bu site okulEvrak tarafından işletilmektedir ve sitenin yapımı ile ilgili içerdiği malzemelerin tüm hakları okulEvrak'e aittir. Bu sitedeki kod, yazılım, veritabanı ve veritabanındaki tüm bilgilerin malzemelerin tüm hakları okulEvrak'e aittir ve bu bilgiler uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Bu bilgileri değiştiremez, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yeniden yayımlayamaz, başka bir bilgisayara yükleyemez, postalayamaz, iletemez ya da dağıtamazsınız.

2.GENEL KURALLAR

  1. okulEvrak 'e Üye olurken vereceğiniz kişisel bilgiler başka bir amaç için kullanılamaz, diğer kişi ve kurumlara verilemez.
  2. okulEvrak Üyeliği kişiseldir. Başkasına ödünç verilemez, devredilemez. Bu durumda oluşabilecek olan sorunlardan okulEvrak sorumlu değildir.
  3. okulEvrak 'e Üye olurken seçtiğiniz şifre sadece sizin tarafınızdan bilinmektedir. Şifrenizin seçimi ve korunması size aittir. okulEvrak şifre kullanımından doğacak sorunlardan sorumlu değildir.
  4. okulEvrak’a Üye olurken verilen bilgilerin doğru ve geçerli bilgiler olduğu kabul edilir. Ancak, bilgilerin doğru olmadığı açık bir şekilde belli olan durumlarda (örn. Adı - Soyadı kısmına girilen Türkçe isim olmadığı kabul görecek girişler) okulEvrak, bu Üyenin Üyeliğini askıya alma hakkını saklı tutar.
  5. okulEvrak'da oluşturulan bağlantı sayfası bilgileri tüm okulEvrak Üyelerine açıktır. Bu alanlarda özel bilgi vermemek, sayfalar 24 saat editörlerimizce kontrol edilse de, Üyelerin sorumluluğundadır.
  6. okulEvrak üzerinden verilen hizmetlerden faydalanan internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşılması ve/veya bunların kullanılması, üçüncü kişi ve kuruluşların kullanımına sunulması halinde okulEvrak sorumluluk kabul etmez. Moderatör ve okulEvrak haricinde bir kullanıcı, başka bir kullanıcının forum ve web alanlarını, istediği gibi kullanmasını engelleyemez.

3.WEB SİTESİ KULLANIM KURALLARI

Kullanıcılar, aralarında etkileşimi mümkün kılan fonksiyonları kullanırken aşağıdaki koşullara uymayı kabul etmiş sayılır. Üyeliğin ardından kullanıcının bu kurallara uymadığına dair bir başka Üyeden okulEvrak yönetimine şikâyet gelmesi ya da okulEvrak tarafından böyle bir durumun tespiti durumunda, kullanıcının gönderdiği tüm mesaj ve bilgiler okulEvrak tarafından incelenebilir, forum yazıları ve mesajları herhangi bir uyarıda bulunulmadan silinebilir; bu kişinin Üyeliği askıya alınabilir ve gerekirse yasal prosedür için bu bilgiler ilgili kurumlarla paylaşılabilir. okulEvrak her zaman için tek taraflı olarak verilen hizmeti sürekli veya geçici durdurabilir.

  1. Kullanıcı suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek ya da yerel, ülke çapında ya da uluslararası düzeyde yasalara ters düşecek, ya da yalnızca diğer bir kullanıcıyı rahatsız edecek bir durum yaratan, ya da bu durumlardan herhangi birini teşvik eden, hiçbir tür yasadışı, tehditkâr, hakaret, küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı bilgi postalayamaz ya da iletemez.
  2. Kullanıcı bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen ya da telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlananlar da dahil olmak üzere; sahibinden ya da haklarını elinde tutandan önceden izin almaksızın, başkalarının haklarını çiğneyen ya da ters düşen, hiç bir bilgi, yazılım ya da başka malzeme postalayamaz ya da iletemez.
  3. Bir virüs veya başka bir zararlı unsur içeren hiç bir tür bilgi, yazılım ya da başka bir malzeme postalayamaz ya da iletemez.
  4. okulEvrak site dahilindeki interaktif alanlarda Üyelerin yazdıklarından sorumlu değildir; buralarda yazılan görüşleri paylaşmak durumunda değildir. okulEvrak üzerinde siyasi ve dini içerikli yazışmalar ve tartışmalar kesinlikle yasaktır. okulEvrak link verdiği, banner tanıtımı yaptığı sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir.
  5. okulEvrak üzerinde direk pazarlama faaliyetleri yalnızca izin verilen forumların panolarında kısa duyurular şeklinde yapılabilir. Her türlü MLM / Çok Katmanlı Pazarlama faaliyeti ile SPAM mesaj gönderimi kesinlikle yasaktır.
  6. okulEvrak, Üyelerinin verdiği ve veri tabanında bulunan bilgileri, istatistiksel bilgilere dönüştürmek, reklam ve pazarlama alanında kullanmak, site kullanıcılarının genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini ve servislerini zenginleştirmek için kullanabilme hakkına sahiptir ancak kişilere ait bilgiler tek tek kullanılmayacaktır. 
  7. Teknik aksaklıklardan dolayı okulEvrak te hata ya da kesinti olabilir. okulEvrak, hizmetin bu şekilde kesilmesinden sorumlu değildir.

4.ÜYELİK 

  1. okulEvrak 'e Üye olurken verilen e-posta adresinin Üyeye ait ve aktif bir e-posta adresi olma zorunluluğu vardır. Üyelikle ilgili tüm yazışmalarda sisteme Üye olurken verilen e-posta adresi esas alınır ve bu adres kullanılır. okulEvrak verilen e-postanın doğruluğuna inanır ve buna göre davranır. Yanlış ve yalan beyan edilen e-postalardan oluşabilecek hatalardan okulEvrak sorumlu değildir.
  2. Bu sayfada yer alan maddeler, değişikliklerin bu sayfadan belirtilmesi şartıyla okulEvrak tarafından istendiği zaman değiştirilebilir. okulEvrak her zaman için söz konusu tarifede,okulEvrak internet sitesinde ve Üyelik durumlarında tek taraflı olarak değişiklik yapabilir. okulEvrak 'un internet, e-posta, www servisi ile yayınladığı tarifeler yeterli bir bilgilendirme kapsamındadır.
  3. Çok karmaşık ve algoritmik işlemler, bir üyeliğin başka bir üyelikle ilintili ve birden çok ilişkisel veritabanı bağlantılarının olması sebebiyle üyelik silme işlemi yapılamamaktadır, örnek olarak Facebook üyeliğinin sonlandırılamaması gibi.
  4. Sisteme üye olduktan sonra bazı hizmetlerden yararlanmak ücrete tabidir. Ücret kullananın isteği doğrultusunda üyelik yükseltmeye yönelik talep edilir.

5.GÜVENLİK

  1. okulEvrak güvenlik konusunda son derece titiz çalışmaktadır.
  2. okulEvrak 'te iletişim bilgileri hem online hem de offline durumundayken koruma altında bulunmaktadır. Kullanıcı ve Üye bilgileri üçüncü şahısların gözünden ve müdahalesinden
  3. korunmaktadır. İletişim bilgilerinizi, ancak sizin izin verdiğiniz bağlantılarınız, izin verdiğiniz sürece görebilir.
  4. Kendi güvenliğinizle ilgili olarak diğer Üyelere göndereceğiniz mesajlarda asla kredi kartı numaranızı yazmayınız. okulEvrak, gönderdiğiniz mesajlarla aktarılan bilgilerin
  5. alıcı tarafındaki güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.
  6. Gizliliğinizle ilgili olarak okulEvrak, Gizlilik Politikası sayfasındaki başlıkları güvence altına alır.

   

6.DOSYA PAYLAŞIMI

  1. Telif hakkı olan dosyaların paylaşımı yasaktır.
  2. Telif hakkı olduğu bildirilen yada telif hakkı olduğu tespit edilen dosyalar uyarı verilmeden silinecektir.
  3. Her dosyadan yükleyen kişi sorumludur. okulEvrak sitesi hiç bir şekilde sorumluluk almaz

   

7.KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ

 1. Bilgi güvenliği yasası gereği okulEvrak girdiğiniz tüm kişisel bilgileri ve öğrencilere ait bilgileri 3. şahıslarla paylaşılmamasını taahhüt eder.
 2. KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU

  ( MADDE 5 f) İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması. )

  İlgili yasa gereği okulEvrak ve Üyeler Kişisel bilgileri işleyebilirler. Fakat hiçbir suretle paylaşımını yapamazlar.
 3. okulevrak.com üyeleri işledikleri kişisel verileri hiç bir suretle paylaşamaz.
 4. okulevrak.com üyeleri birbirlerinin verilerini asla göremezler, bu durum Yönetici-Öğretmen ilişkisi için geçerli değildir.
 5. Yönetici Konumundaki üyeler öğretmenlerinin işledikleri verileri görebilirler.
 6. okulEvrak kişisel bilgileri yalnızca öğretmen ve idarecilerin iş ve işlemlerinin kolaylaştırlması adına sakmanmasını kabul eder.
 7. okulEvrak hiç bir kişisel bilginin farklı amaçla saklanmasını ve dağıtılmasını tasvip etmez. Aksi şekilde davranan üyelerden sorumlu tutulamaz.
 8. okulEvrak üyelerin internet kafelerde yada halka açık alanlarda ve yerlerde oturumu açık bırakılan bilgisayarlardan kişisel bilgilerin sızdırılmasından sorumlu değildir.

8.ÜYELİĞİN KULLANILMAMASI

okulEvrak 'e Üye olarak kabul etmiş sayılacağınız, yukarıdaki kuralları içeren anlaşma, sistemi kullandığınız sürece geçerlidir.

Sistemi kullanmadığınız takdirde anlaşma hükümleri geçersizdir.