OKUL EVRAK SİTESİ ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

İşbu Üyelik sözleşmesi site kurallarını düzenlemekte olup bu sözleşme kabul edilmeden siteye Üye olmak mümkün değildir. İşbu Üyelik sözleşmesi ile, aşağıda belirtilen site kullanım kurallarına uyacağınızı kabul ve taahhüt etmiş olacağınızdan dikkatle okunması gerekmektedir. Bu aşamayı geçmeniz hali aşağıdaki maddeleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.

1.GİRİŞ

Bu site Okul Evrak tarafından işletilmektedir ve sitenin yapımı ile ilgili içerdiği malzemelerin tüm hakları Okul Evrak 'a aittir. Bu sitedeki kod, yazılım, veritabanı ve veritabanındaki tüm bilgilerin malzemelerin tüm hakları Okul Evrak 'a aittir ve bu bilgiler uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Bu bilgileri değiştiremez, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yeniden yayımlayamaz, başka bir bilgisayara yükleyemez, postalayamaz, iletemez ya da dağıtamazsınız.

2.GENEL KURALLAR

  1. Okul Evrak 'a Üye olurken vereceğiniz kişisel bilgiler başka bir amaç için kullanılamaz, diğer kişi ve kurumlara verilemez.
  2. Okul Evrak Üyeliği kişiseldir. Başkasına ödünç verilemez, devredilemez. Bu durumda oluşabilecek olan sorunlardan Okul Evrak sorumlu değildir.
  3. Okul Evrak 'a Üye olurken seçtiğiniz şifre sadece sizin tarafınızdan bilinmektedir. Şifrenizin seçimi ve korunması size aittir. Okul Evrak şifre kullanımından doğacak sorunlardan sorumlu değildir.
  4. Okul Evrak’a Üye olurken verilen bilgilerin doğru ve geçerli bilgiler olduğu kabul edilir. Ancak, bilgilerin doğru olmadığı açık bir şekilde belli olan durumlarda (örn. Adı - Soyadı kısmına girilen Türkçe isim olmadığı kabul görecek girişler) Okul Evrak, bu Üyenin Üyeliğini askıya alma hakkını saklı tutar.
  5. Okul Evrak'da oluşturulan bağlantı sayfası bilgileri tüm Okul Evrak Üyelerine açıktır. Bu alanlarda özel bilgi vermemek, sayfalar 24 saat editörlerimizce kontrol edilse de, Üyelerin sorumluluğundadır.
  6. Okul Evrak üzerinden verilen hizmetlerden faydalanan internet kullanıcılarının yazılımlarına ve verilerine izinsiz olarak ulaşılması ve/veya bunların kullanılması, üçüncü kişi ve kuruluşların kullanımına sunulması halinde Okul Evrak sorumluluk kabul etmez. Moderatör ve Okul Evrak haricinde bir kullanıcı, başka bir kullanıcının forum ve web alanlarını, istediği gibi kullanmasını engelleyemez.

3.WEB SİTESİ KULLANIM KURALLARI

Kullanıcılar, aralarında etkileşimi mümkün kılan fonksiyonları kullanırken aşağıdaki koşullara uymayı kabul etmiş sayılır. Üyeliğin ardından kullanıcının bu kurallara uymadığına dair bir başka Üyeden Okul Evrak yönetimine şikâyet gelmesi ya da Okul Evrak tarafından böyle bir durumun tespiti durumunda, kullanıcının gönderdiği tüm mesaj ve bilgiler Okul Evrak tarafından incelenebilir, forum yazıları ve mesajları herhangi bir uyarıda bulunulmadan silinebilir; bu kişinin Üyeliği askıya alınabilir ya da tamamen iptal edilebilir ve gerekirse yasal prosedür için bu bilgiler ilgili kurumlarla paylaşılabilir. Okul Evrak her zaman için tek taraflı olarak verilen hizmeti sürekli veya geçici durdurabilir.

  1. Kullanıcı suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek ya da yerel, ülke çapında ya da uluslararası düzeyde yasalara ters düşecek, ya da yalnızca diğer bir kullanıcıyı rahatsız edecek bir durum yaratan, ya da bu durumlardan herhangi birini teşvik eden, hiçbir tür yasadışı, tehditkâr, hakaret, küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı bilgi postalayamaz ya da iletemez.
  2. Kullanıcı bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen ya da telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlananlar da dahil olmak üzere; sahibinden ya da haklarını elinde tutandan önceden izin almaksızın, başkalarının haklarını çiğneyen ya da ters düşen, hiç bir bilgi, yazılım ya da başka malzeme postalayamaz ya da iletemez.
  3. Bir virüs veya başka bir zararlı unsur içeren hiç bir tür bilgi, yazılım ya da başka bir malzeme postalayamaz ya da iletemez.
  4. Okul Evrak site dahilindeki interaktif alanlarda Üyelerin yazdıklarından sorumlu değildir; buralarda yazılan görüşleri paylaşmak durumunda değildir. Okul Evrak üzerinde siyasi ve dini içerikli yazışmalar ve tartışmalar kesinlikle yasaktır. Okul Evrak link verdiği, banner tanıtımı yaptığı sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir.
  5. Okul Evrak üzerinde direk pazarlama faaliyetleri yalnızca izin verilen forumların panolarında kısa duyurular şeklinde yapılabilir. Her türlü MLM / Çok Katmanlı Pazarlama faaliyeti ile SPAM mesaj gönderimi kesinlikle yasaktır.
  6. Okul Evrak, Üyelerinin verdiği ve veri tabanında bulunan bilgileri, istatistiksel bilgilere dönüştürmek, reklam ve pazarlama alanında kullanmak, site kullanıcılarının genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini ve servislerini zenginleştirmek için kullanabilme hakkına sahiptir ancak kişilere ait bilgiler tek tek kullanılmayacaktır. 
  7. Teknik aksaklıklardan dolayı Okul Evrak ta hata ya da kesinti olabilir. Okul Evrak, hizmetin bu şekilde kesilmesinden sorumlu değildir.

4.ÜYELİK 

  1. Okul Evrak 'a Üye olurken verilen e-posta adresinin Üyeye ait ve aktif bir e-posta adresi olma zorunluluğu vardır. Üyelikle ilgili tüm yazışmalarda sisteme Üye olurken verilen e-posta adresi esas alınır ve bu adres kullanılır. Okul Evrak verilen e-postanın doğruluğuna inanır ve buna göre davranır. Yanlış ve yalan beyan edilen e-postalardan oluşabilecek hatalardan Okul Evrak sorumlu değildir. Üye, bir tanıdığına Okul Evrak davetiyesi gönderirken Üyenin belirtmiş olduğu e-posta adresi, alıcıya giden e-posta mesajının "gönderen" kısmında yer alır.
  2. Okul Evrak Üyeleri istedikleri zaman Üyelikten çıkabilir. Okul Evrak da herhangi bir uyarı yapmaksızın Üyeliği iptal etme hakkına sahiptir.
  3. Okul Evrak kurallarına aykırı davranışları nedeniyle Üyeliği iptal edilen bir kişi, aksi Okul Evrak tarafından onaylanmadıkça tekrar Okul Evrak 'a kayıt olamaz; kayıt yapması durumunda bu kayıt da herhangi bir uyarıya gerek görülmeksizin iptal edilir.
  4. Bu sayfada yer alan maddeler, değişikliklerin bu sayfadan belirtilmesi şartıyla Okul Evrak tarafından istendiği zaman değiştirilebilir. Okul Evrak her zaman için söz konusu tarifede, Okul Evrak internet sitesinde ve Üyelik durumlarında tek taraflı olarak değişiklik yapabilir. Okul Evrak 'un internet, e-posta, www servisi ile yayınladığı tarifeler yeterli bir bilgilendirme kapsamındadır.
  5. Deneme süresi bitiminde Sisteme üye olduktan sonra bazı hizmetlerden yararlanmak ücrete tabidir. Ücret kullananın isteği doğrultusunda üyelik yükseltmeye yönelik talep edilecektir.
  6. Ücret talebi kullanıcının rısazına bağlı oluğ rızsı olmadan kesinlikle herhangi bir şekilde kendisine yansıtılmayacaktır.

5.GÜVENLİK

  1. Okul Evrak güvenlik konusunda son derece titiz çalışmaktadır.
  2. Okul Evrak 'ta iletişim bilgileri hem online hem de offline durumundayken koruma altında bulunmaktadır. Kullanıcı ve Üye bilgileri üçüncü şahısların gözünden ve müdahalesinden korunmaktadır. İletişim bilgilerinizi, ancak sizin izin verdiğiniz bağlantılarınız, izin verdiğiniz sürece görebilir.
  3. Kendi güvenliğinizle ilgili olarak diğer Üyelere göndereceğiniz mesajlarda asla kredi kartı numaranızı yazmayınız. Okul Evrak, gönderdiğiniz mesajlarla aktarılan bilgilerin alıcı tarafındaki güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.
  4. Gizliliğinizle ilgili olarak Okul Evrak, Gizlilik Politikası sayfasındaki başlıkları güvence altına alır.

6.ÜYELİĞİN SONA ERMESİ

Okul Evrak 'a Üye olarak kabul etmiş sayılacağınız, yukarıdaki kuralları içeren anlaşma, Okul Evrak tarafından herhangi bir anda, önceden uyarı yapılmaksızın bitirilebilir. Aynı şekilde siz de herhangi bir zamanda Okul Evrak’u bilgilendirmeniz durumunda 24 saat içinde Üyeliğiniz iptal edilecek ve bu sözleşme sonlandırılmış sayılacaktır. Son bulma durumunda, Okul Evrak sayfalarına ve hizmetlerine erişme yetkiniz artık yoktur. Ücretli Üyeliğin iptali durumunda, Okul Evrak tarafından bir geri ödeme yapılmaz. İşbu sözleşmeden kaynaklanan uyuşmazlıkların çözüm mahalli İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri'dir.